Geri

Kadın ve Çocuğa Dâir Okumalar

Ücretsiz
kadın_ce_çocuk_2021

Gereklilikler

 • Derslere düzenli katılım beklenmektedir.
 • Zoom bağlantısı ile canlı derse girişte ‘Kullanıcı Adı’ olarak gerçek ‘Ad Soyad’ yazılmalıdır. Katılımcının devam durumu, Zoom oturumuna bağlandığı kullanıcı adı üzerinden takip edilmektedir. Gerçek ad ve soyadın kullanıcı adı olarak yazılması bu açıdan çok önemlidir. Zoom oturumuna giriş yapıldığında kullanıcı adının üzerine tıklanıp MORE/RENAME (Daha Fazlası/Kullanıcı Adını Düzenle) ile kullanıcı adı değiştirilebilir.

Temel Bilgiler

 • Amaç: İslam Felsefesi Okumaları Seminerleri; İslam felsefesi tarihini, İslam filozoflarını, onların eserlerini ve temel düşüncelerini tanıtmayı hedeflemektedir.
 • Ücretsizdir | Düzenli katılım sağlayanlara Katılım Sertifikası düzenlenmektedir.
 • Eğitimci: Dr. Ayşe Mine Akar
 • Anahtar Kelimeler: Psikoloji; Kadın; Çocuk

Hedef Kitle

 • Lisans ve lisansütü öğrencileri ile ilgi duyan araştırmacılar.
Seminer Adı Kadın ve Çocuğa Dâir Okumalar 2021-2022 (*Kadınlara Özeldir)
Eğitimci Dr. Ayşe Mine Akar / Sivas Cumhuriyet Üniversitesi/ CV
İlk Oturum 15 Ekim 2021 – 17:00
Kulüp Asistanı Hümeyra Görgülü / Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tasavvuf Anabilim Dalı /
Kayıt Kayıt için “Ad, Soyad, Üniversite Adı, Fakülte/Bölüm Adı, E-Posta, Cep No.” kulüp asistanına (humeyragorgulu2019@gmail.com ) iletilmelidir.
Katılım Linki Seminer günü, buradan duyurulacaktır.
Videolar Kapalı Grup
Kitap Listesi
15.10.2021 Mehmet Erdoğan, Tesettür Meselesinden Türban Sorununa
17.12.2021 Hatice Özdemir Tülün, Ezber Bozan Kadınlar
18.03.2022 Hatice Kübra Tongar, Fıtrat Pedagojisi
20.05.2022 Emrah İstek, Hanım Efendi Tarihte İz Bırakan Kadınlar ve Toplumsal Aktör Olarak Kadın

 

Eğitim Detayı

 • Dersler 0
 • Sınavlar 0
 • Süre 10 Hafta
 • Seviye Tüm Seviyeler
 • Dil Türkçe
 • Öğrenciler 39
 • Sertifika Hayır
 • Değerlendirme Evet

1984 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olup aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Hukuku Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. 2013 yılında Ali Himmet Berki ve Hukuka Dair Eserleri adıyla yüksek lisansını tamamladı. Lisans eğitimi süresince Gümüşhaneli Araştırma Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı’nda (GAYE Vakfı) klâsik usûl Arapça, Tefsir, Fıkıh, Hadis dersleri; Türkiye Diyanet Vakfı İslâm Araştırmaları Merkezi’nde (İSAM) ise Lisans Akademik Destek Programı (LADEP) çerçevesinde dersler aldı. 2008-2015 yılları arasında Gebze, İstanbul ve Sivas’ta Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi dersi öğretmeni olarak çalıştı. 2010 yılında kısa süreli olarak Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2014 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tasavvuf Bilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. 2015’te aynı üniversitede Araştırma Görevlisi, 2020 yılında ise Müeyyed Cendî’ye Göre Varlık ve Bilgi adlı tezi ile doktor ve aynı yıl Doktor Öğretim Üyesi oldu. Halen aynı üniversitede öğretim üyesi olarak görevini sürdürmekte olan Akar evli ve üç çocuk annesidir.

Öğrenciler

Lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile ilgi duyan araştırmacılar katılabilir.
Oku Okut Akademi ders sayfasından kaydolunabilir.
Hayır, ücretsizdir.
Canlı dersler Zoom üzerinden yapılmaktadır. Ders sayfasında yer alan ‘Eğitim İçeriği’ sekmesinde, Zoom ile derse doğrudan katılım butonu yer almaktadır. Ayrıca derse kaydolanların e-posta adreslerine ders günü Zoom bağlantısı ve parola gönderilmektedir.
Ders videoları, ders sayfasında yer alan “Video Arşivi” alanına eklenmektedir, derse kaydolunarak izlenebilir ve ‘Tamamla’ sekmesi ile ders tamamlama işlemi yapılabilir. Ayrıca Oku Okut TV YouTube kanalından da videolar erişime açılmaktadır.
Derslere düzenli katılım sağlayanlara katılım sertifikası verilecektir. Bunun için Zoom bağlantısı ile canlı derse girişte ‘Kullanıcı Adı’ olarak gerçek ‘Ad Soyad’ yazılmalıdır. Katılımcının devam durumu, Zoom oturumuna bağlandığı kullanıcı adı üzerinden takip edilmektedir. Gerçek ad ve soyadın kullanıcı adı olarak yazılması bu açıdan çok önemlidir. Zoom oturumuna giriş yapıldığında kullanıcı adının üzerine tıklanıp MORE/RENAME (Daha Fazlası/Kullanıcı Adını Düzenle) ile kullanıcı adı değiştirilebilir.