Geri
Kurum AdıOku Okut Akademi: Online Akademik Eğitim Platformu
Kuruluş Tarihi27 Mart 2021
Vergi NumarasıÇubuk VD 6390840724
AdresŞenyuva Mah. Seyhan Cad. No. 11-c/17  06300 Keçiören/Ankara
Posta Kodu06300
UAVT Adres Kodu1387312042
Eğitim KoordinatörüHümeyra Sevgülü Haciibrahimoğlu
E-Postaposta@okuokut.org
Telefon0 312 906 15 99
Webwww.okuokut.org

Oku Okut Akademi, 27 Mart 2021 tarihinde Oku Okut Derneği tarafından kurulmuş online akademik eğitim platformudur. Oku Okut Akademi, uzaktan eğitimin getirdiği teknolojik imkanlarla Oku Okut Derneği tarafından yürütülen bir uzaktan eğitim projesidir.

Oku Okut Akademi: Online Akademik Eğitim Platformu Projesi’nde tüm seviyelerdeki öğreciler ile çeşitli sebeplerden dolayı eğitimini tamamlayamamış vatandaşlarımızın desteklenmesi, katılımcılara uzaktan eğitim teknolojisi ile öğretmen ve materyal desteği sağlanması öngörülmektedir. Projeyle; ihtiyaç duyduğu bilgiyi arayan öğrencilerin ve dezavantajlı grupların desteklenmesi ve kendini geliştirmek isteyen bireylere imkân sağlanması amaçlanmaktadır.

Oku Okut Akademi’nin hedefi, bireylerde oluşan deneyim ve uzmanlık bilgilerinin diğer bireylere ücretsiz olarak aktarılabilmesine imkân sağlayacak dijital eğitim platformunun hayata geçirilmesidir. Tüm bireyler; “öğrenen” veya “öğreten” olarak projede yer alabilmektedir.

Oku Okut Akademi; içerisinde uzaktan eğitim (LMS) ve canlı yayın sistemleri, video, doküman ve haber portalları gibi bilgi üretim ve aktarım teknolojilerini içeren güçlü bir altyapıyı ile tüm katılımcılara ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır.