Geri

Akademik Yayıncılık Seminerleri | Dr. Abdullah Demir

Kullanıcı Profil Resmi
Ücretsiz
hakem-sureci-2

Temel Bilgiler

  • Anahtar Kavramlar: Hakemli Dergi, Hakemlik, Değerlendirme Modelleri, Çift Taraflı Körleme, Tek Taraflı Körleme, Açık Hakemlik, Şeffaf Hakemlik, Hakem Formları, Editörün Sorumlulukları, Hakemin Sorumlulukları, Yazarın Sorumlulukları

Hedef Kitle

  • Hakemli Dergilerde Görev Alanlar & Alacaklar

Akademik Yayıncılığa dair seminerler, Yazım Desteği ile Oku Okut Akademi işbirliği gerçekleştirilmektedir.Seminerler, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyesi, Eskiyeni Editörü ve İSNAD Atıf Sistemi geliştiricisi Dr. Abdullah Demir tarafından gerçekleştirilecektir. Oku Okut Akademi’ye ve sonrasında Seminere ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Zoom giriş bilgileri seminer günü e-posta adresinize gönderilecektir.

Seminer 1: Ön İnceleme ve İntihal Taraması / 5 Eylül 2022 20:00

Seminer 2: Hakem Süreci / 9 Ekim 2022 21:00

Seminer 3: Hakem Sürecinde Kullanılan Formların Hazırlanması / 23 Ekim 2022 21:00

Eğitim Detayı

  • Dersler 4
  • Sınavlar 0
  • Süre Ömür Boyu Erişim
  • Seviye Uzman
  • Dil Türkçe
  • Öğrenciler 147
  • Sertifika Hayır
  • Değerlendirme Evet
Dr. Abdullah Demir

Ankara Yıldırım Beyazıt Ü İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi

Aslen Yozgatlı olan Demir, 1980 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu (2002). Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Mâtürîdî Kelâm Ekolünde Mukallidin İmanı” adlı teziyle yüksek lisansını (2006), “Ebû İshâk Zâhid es-Saffâr’ın Kelâm Yöntemi” adlı araştırmasıyla da Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı (2014).Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imam-hatip, Kur’ân kursu öğreticisi, vaiz ve cezaevi vaizi olarak çalıştı (2003-2010). Akabinde Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde araştırma görevlisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptı (2011-2017). 2015-2016 yıllarında The University of Nottingham’da doktora sonrası araştırmasını yürüttü ve hâlen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde Kelâm Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Demir, 2016-2019 yıllarında Cumhuriyet İlahiyat Dergisi’nin ve 2018-2020 yıllarında ise İngilizce olarak yayımlanan ULUM Journal of Religious Inquiries’ın editörlüğünü yürütmüştür. Hâlen 2019’da başladığı Eskiyeni dergisi editörlüğünü sürdürmektedir. Demir, Türkiye merkezli ilk ve tek yerli-milli akademik yazım ve kaynak gösterme sistemi İSNAD’ı 2018 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi desteği ile geliştirerek ücretsiz olarak kullanıma sunmuştur. Demir; Ebû İshak es-Saffâr’ın Kelâm Yöntemi, İSNAD Atıf Sistemi, Ceza İnfaz Kurumları Din Hizmetleri Rehberi ve Dini Değerleri İle Diyarbakır adlı kitapların yazarıdır. Hanefî-Matürîdî din anlayışı konusunda akademik yayınları bulunmakta ve bu alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Seminer ücretsizdir.