Geri

Ulusal ve Uluslararası İndekslere Başvuru

Kullanıcı Profil Resmi
Ücretsiz
İndekslere başvuru

Gereklilikler

  • Kayıt olunması gereklidir.

İndekslere Başvuru Bilgilendirme Semineri -1: TR Dizin / 1 Ekim 2021 Pazar | 22:00

Oku Okut Akademi tarafından 1 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen ve Dr. Abdullah Demir’in konuşmacı olduğu bu seminerde TR Dizin ve bu indekse başvuru şartları hakkında bilgi verilerek hakemli bir derginin TR Dizin’e nasıl başvuracağı uygulamalı olarak anlatılmıştır. Seminerin video kaydı erişime açılmıştır.

İndekslere Başvuru Bilgilendirme Semineri -2: DOAJ / 9 Ekim 2021 Cumartesi | 22:00

Oku Okut Akademi tarafından 9 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen ve Dr. Ramazan Turgut’un konuşmacı olduğu bu seminerde DOAJ ve bu indekse başvuru şartları hakkında bilgi verilerek hakemli bir derginin DOAJ’a nasıl başvuracağı uygulamalı olarak anlatılmıştır. Seminerin video kaydı erişime açılmıştır.

İndekslere Başvuru Bilgilendirme Semineri-3: Web of Science (ESCI-SSCI-AHCI) / 17 Ekim 2021 | 22:00

Oku Okut Akademi tarafından 17 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen ve Dr. Abdullah Demir’in konuşmacı olduğu bu seminerde Web of Science ESCI-SSCI-AHCI indeksleri ve bu indekslere başvuru şartları hakkında bilgi verilerek hakemli bir derginin WoS’a nasıl başvuracağı uygulamalı olarak anlatılmıştır. Seminerin video sunum dosyası, erişime açılmıştır.

İndekslere Başvuru Bilgilendirme Semineri -4: SCOPUS / 24 Ekim 2021 | 22:00

Oku Okut Akademi tarafından 24 Ekim 2021 tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen ve Dr. Abdullah Demir’in konuşmacı olduğu bu seminerde SCOPUS indeksi ve bu indekse başvuru şartları hakkında bilgi verilerek hakemli bir derginin SCOPUS’a nasıl başvuracağı uygulamalı olarak anlatılmıştır. Seminerin video sunum dosyası, erişime açılmıştır.

Hakemli Dergi Yayıncılığı Sayfası: https://www.okuokut.org/hakemli-dergicilik/

Eğitim Detayı

  • Dersler 4
  • Sınavlar 0
  • Süre Ömür Boyu Erişim
  • Seviye Uzman
  • Öğrenciler 324
  • Sertifika Evet
  • Değerlendirme Evet
Dr. Abdullah Demir

Ankara Yıldırım Beyazıt Ü İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi

Aslen Yozgatlı olan Demir, 1980 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu (2002). Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Mâtürîdî Kelâm Ekolünde Mukallidin İmanı” adlı teziyle yüksek lisansını (2006), “Ebû İshâk Zâhid es-Saffâr’ın Kelâm Yöntemi” adlı araştırmasıyla da Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı (2014).Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imam-hatip, Kur’ân kursu öğreticisi, vaiz ve cezaevi vaizi olarak çalıştı (2003-2010). Akabinde Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde araştırma görevlisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptı (2011-2017). 2015-2016 yıllarında The University of Nottingham’da doktora sonrası araştırmasını yürüttü ve hâlen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde Kelâm Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Demir, 2016-2019 yıllarında Cumhuriyet İlahiyat Dergisi’nin ve 2018-2020 yıllarında ise İngilizce olarak yayımlanan ULUM Journal of Religious Inquiries’ın editörlüğünü yürütmüştür. Hâlen 2019’da başladığı Eskiyeni dergisi editörlüğünü sürdürmektedir. Demir, Türkiye merkezli ilk ve tek yerli-milli akademik yazım ve kaynak gösterme sistemi İSNAD’ı 2018 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi desteği ile geliştirerek ücretsiz olarak kullanıma sunmuştur. Demir; Ebû İshak es-Saffâr’ın Kelâm Yöntemi, İSNAD Atıf Sistemi, Ceza İnfaz Kurumları Din Hizmetleri Rehberi ve Dini Değerleri İle Diyarbakır adlı kitapların yazarıdır. Hanefî-Matürîdî din anlayışı konusunda akademik yayınları bulunmakta ve bu alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Dinler Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
Oku Okut Akademi ders sayfasından kaydolunabilir.
Canlı dersler Zoom üzerinden yapılmaktadır. Ders sayfasında yer alan ‘Canlı Ders | Video Arşivi’ sekmesinde, Zoom giriş bilgileri yer almaktadır.
Hayır, ücretsizdir.
Ders videoları, ders sayfasında yer alan “Video Arşivi” alanına eklenmektedir, derse kaydolunarak izlenebilir ve ‘Tamamla’ sekmesi ile ders tamamlama işlemi yapılabilir. Ayrıca Oku Okut TV YouTube kanalından da videolar erişime açılmaktadır.