Geri

İSNAD Atıf Sistemi ile Akademik Yazım

Ücretsiz
isnad
Ücretsiz

İSNAD Atıf Sistemi ile Akademik Yazım. Atıf sistemleri ve akademik yazım temel eğitimi. Bu eğitim, İSNAD Atıf Sistemi Geliştiricisi Dr. Abdullah Demir tarafından 21 Kasım 2020 ve 5 Aralık 2020 tarihlerinde verilen İSNAD Atıf Sistemi ile Akademik Yazım başlıklı seminerlere ait kayıtlardan oluşmaktadır.

Çıktılar

Eğitim tamamlandığında katılımcılar atıf sistemlerinin ortaya çıkış tarihleri, temel özellikleri, benezr ve farklı noktaları, atıf yapma, kaynak gösterme akademik yazımda uyulması gereken etik ilkeler hakkında bilgi sahibi olurlar.

Hedef Kitle
  • – Lisans öğrencileri
  • – Lisansüstü öğrenciler

Eğitim Detayı

  • Dersler 10
  • Sınavlar 0
  • Süre 3 Saat
  • Seviye Tüm Seviyeler
  • Dil Türkçe
  • Öğrenciler 12
  • Sertifika Hayır
  • Değerlendirme Evet
Dr. Abdullah Demir

Ankara Yıldırım Beyazıt Ü İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi

Aslen Yozgatlı olan Demir, 1980 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu (2002). Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Mâtürîdî Kelâm Ekolünde Mukallidin İmanı” adlı teziyle yüksek lisansını (2006), “Ebû İshâk Zâhid es-Saffâr’ın Kelâm Yöntemi” adlı araştırmasıyla da Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı (2014).Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imam-hatip, Kur’ân kursu öğreticisi, vaiz ve cezaevi vaizi olarak çalıştı (2003-2010). Akabinde Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde araştırma görevlisi ve öğretim üyesi olarak görev yaptı (2011-2017). 2015-2016 yıllarında The University of Nottingham’da doktora sonrası araştırmasını yürüttü ve hâlen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde Kelâm Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Demir, 2016-2019 yıllarında Cumhuriyet İlahiyat Dergisi’nin ve 2018-2020 yıllarında ise İngilizce olarak yayımlanan ULUM Journal of Religious Inquiries’ın editörlüğünü yürütmüştür. Hâlen 2019’da başladığı Eskiyeni dergisi editörlüğünü sürdürmektedir. Demir, Türkiye merkezli ilk ve tek yerli-milli akademik yazım ve kaynak gösterme sistemi İSNAD’ı 2018 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi desteği ile geliştirerek ücretsiz olarak kullanıma sunmuştur. Demir; Ebû İshak es-Saffâr’ın Kelâm Yöntemi, İSNAD Atıf Sistemi, Ceza İnfaz Kurumları Din Hizmetleri Rehberi ve Dini Değerleri İle Diyarbakır adlı kitapların yazarıdır. Hanefî-Matürîdî din anlayışı konusunda akademik yayınları bulunmakta ve bu alanda çalışmalarına devam etmektedir.