Geri

İslam Felsefesi Öğrencileri İçin Tavsiyeler

Ücretsiz
islam_felsefesi_öğrencileri_için_tavsiyeler

Gereklilikler

 • Derslere düzenli katılım beklenmektedir.
 • Zoom bağlantısı ile canlı derse girişte ‘Kullanıcı Adı’ olarak gerçek ‘Ad Soyad’ yazılmalıdır. Katılımcının devam durumu, Zoom oturumuna bağlandığı kullanıcı adı üzerinden takip edilmektedir. Gerçek ad ve soyadın kullanıcı adı olarak yazılması bu açıdan çok önemlidir. Zoom oturumuna giriş yapıldığında kullanıcı adının üzerine tıklanıp MORE/RENAME (Daha Fazlası/Kullanıcı Adını Düzenle) ile kullanıcı adı değiştirilebilir.

Temel Bilgiler

 • Ücretsizdir | Düzenli katılım sağlayanlara Katılım Sertifikası düzenlenmektedir.
 • Eğitimci: Doç. Dr. Muhammet Caner ILGAROĞLU
 • 6 Ekim Çarşamba | 20:30 | Çevrim İçi
 • Anahtar Kelimeler: İslam Felsefesi; Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Öğrencilere Tavsiyeler

Hedef Kitle

 • Lisans ve lisansütü öğrencileri ile ilgi duyan araştırmacılar.
Seminer Adı İslam Felsefesi Öğrencileri İçin Tavsiyeler
Eğitimci Doç. Dr. Muhammet Caner ILGAROĞLU /CV
Seminer Günü 06.10.2021
Saati 20:30-21:30
Kulüp Asistanı Semra Akcan/İzmir Katip Çelebi İslami İlimler/semraakcan32@gmail.com
Kayıt İslam Felsefesi Öğrencileri İçin Tavsiyeler, lisansüstü düzeyde eğitim almakta olan İslam Felsefesi öğrencilerine tavsiyeler vermeyi hedefleyen çevrimiçi seminerdir.
Katılım Linki Kayıt olan öğrencilere, ders öncesinde e-posta ile gönderilmektedir.
Videolar Oku Okut TV

Eğitim Detayı

 • Dersler 1
 • Sınavlar 0
 • Süre 10 Hafta
 • Seviye Tüm Seviyeler
 • Dil İngilizce
 • Öğrenciler 22
 • Sertifika Hayır
 • Değerlendirme Evet
Doç. Dr. M.Caner Ilgaroğlu

Adıyaman Ü İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi

1984 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesinde doğdu. 1999 yılında İzmir İmam Hatip Lisesi'nden 2004 yılı Ocak ayında ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Muğla'nın Bodrum ilçesine öğretmen olarak atandı. 2013 yılı Mart ayına kadar çeşitli illerde (Muğla/Bodrum, Yozgat/Akdağmadeni, Manisa/Demirci, Isparta/Merkez) öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü/İslam Felsefesi Anabilim Dalı bünyesinde "Nurettin Topçu'da İrade Kavramı" başlıklı tezini sunarak Yüksek Lisans'ını; 2015 yılında ise Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü/İslam Felsefesi Anabilim Dalı bünyesinde "Tarihselcilik Düşüncesi Bakımından İbn Haldun" başlıklı tezini sunarak Doktora'sını tamamladı. 2013 ÖYP ile Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslam Felsefesi Anabilim Dalı'na Araştırma Görevlisi olarak atanan ılgaroğlu, aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne görevlendirildi. Yabancı Diller Yüksekokulu'nda İngilizce ve İspanyolca eğitimi aldı. 2016 yılında Yrd. Doç (Dr. Öğr. Üyesi), 2020 yılı Mayıs ayında ise Doçent ünvanı alan Ilgaroğlu, halen Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm başkanı ve İslam Felsefesi Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak akademik hayatına devam etmektedir. İbn Haldun uzmanı olan Ilgaroğlu'nun başlıca çalışma alanlarını ahlak felsefesi, duygu ve değer felsefesi, İslam düşüncesi ve siyaset felsefesi oluşturmaktadır. Alanında yayımlanmış 3 bilimsel kitabı 1 kitap bölümü, birçok makale ve tebliği bulunan Ilgaroğlu, iyi derecede İngilizce, Arapça ve İspanyolca bilmektedir. Aylık olarak https://www.acepfikir.com/author/m-caner/ ve https://www.yamanekspres.com/ platformlarında aktüel düşünce yazıları kaleme alan Ilgaroğlu, Mercan TV'de aylık felsefe-bilim-din içerikli canlı yayın programlarına konuk olmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Öğrenciler

Lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile ilgi duyan araştırmacılar katılabilir.
Oku Okut Akademi ders sayfasından kaydolunabilir.
Hayır, ücretsizdir.
Canlı dersler Zoom üzerinden yapılmaktadır. Ders sayfasında yer alan ‘Eğitim İçeriği’ sekmesinde, Zoom ile derse doğrudan katılım butonu yer almaktadır. Ayrıca derse kaydolanların e-posta adreslerine ders günü Zoom bağlantısı ve parola gönderilmektedir.
Ders videoları, ders sayfasında yer alan “Video Arşivi” alanına eklenmektedir, derse kaydolunarak izlenebilir ve ‘Tamamla’ sekmesi ile ders tamamlama ve takibi işlemi yapılabilir. Ayrıca Oku Okut TV YouTube kanalından da videolar erişime açılmaktadır.
Derslere düzenli katılım sağlayanlara katılım sertifikası verilecektir. Bunun için Zoom bağlantısı ile canlı derse girişte ‘Kullanıcı Adı’ olarak gerçek ‘Ad Soyad’ yazılmalıdır. Katılımcının devam durumu, Zoom oturumuna bağlandığı kullanıcı adı üzerinden takip edilmektedir. Gerçek ad ve soyadın kullanıcı adı olarak yazılması bu açıdan çok önemlidir. Zoom oturumuna giriş yapıldığında kullanıcı adının üzerine tıklanıp MORE/RENAME (Daha Fazlası/Kullanıcı Adını Düzenle) ile kullanıcı adı değiştirilebilir.